Technology

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Szczęsnego - reprezentacja piłkarska Polski triumfuje w pojedynku z drużyną narodową Arabii Saudyjskiej wynikiem 2:0!

28.11.2022, 16:00 0 komentarzy

Mistrzostwa świata w Katarze już przed inauguracyjnym gwizdkiem sędziego uznawane były za unikalne pod wieloma względami. wielbiciele piłkarscy z naszego kraju z rozwagą podchodzili do określania szans polskiego zespołu na awans do dalszej fazy. Naszymi oponentami w rozgrywkach grupowych miała być drużyna Argentyny, drużyna narodowa Meksyku, oraz mocna reprezentacja narodowa Arabii Saudyjskiej. Dla naszych piłkarzy pierwszy pojedynek na mistrzostwach świata był niezwykle trudny i mnóstwo futbolowych ekspertów krytykowało styl, w jakim zagrała reprezentacja Polski. Michniewicz obiecał jednak, iż forma polskiej kadry narodowej z każdym kolejnym spotkaniem będzie prezentować się zdecydowanie lepiej i tego dowodem miał być pojedynek z narodową drużyną Arabii Saudyjskiej. I w gruncie rzeczy okazało się, że to spotkanie było przełomem dla polskich piłkarzy. Nasi gracze podczas tego spotkania zaprezentowali się dużo skuteczniej niż z zespołem narodowym Meksyku i kibice z naszego kraju mogli liczyć na zwycięstwo.

Od początkowych minut tego meczu gra piłkarskiej polskiej reprezentacji wyglądała dużo lepiej w kontekście ofensywnym, niż to miało miejsce w przypadku pojedynku numer 1. Drużyna narodowa Polski próbowała utrzymywać się przy piłce i tworzyła sytuacje w ofensywie. Oczywiście nie brakowało pomyłek w obronie, jednak tego dnia kolejny raz świetnie spisywał się Wojtek Szczęsny, który bronił każde uderzenie. Podczas pierwszej połowy padła też pierwsza bramka dla zespołu narodowego Polski, którą strzelił Piotr Zieliński. Gracze zespołu Arabii Saudyjskiej nie planowali się poddawać i w końcówce I połowy wywalczyli rzut karny. W tej sytuacji ponownie świetnie zachował się Wojciech Szczęsny, który odbił strzał z rzutu karnego, a potem poprawkę piłkarza drużyny Arabii Saudyjskiej. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem jeden do zera dla polskiej narodowej drużyny. Polska kadra podczas drugiej odsłony zdobyła drugą bramkę, a strzelcem był Lewandowski. Gracz Barcy wykorzystał pomyłkę defensywnego zawodnika narodowego zespołu Arabii Saudyjskiej i podwyższył prowadzenie zespołu narodowego Polski. Po dwóch starciach polska drużyna zajmuje pierwsze miejsce w grupie C i ma naprawdę spore szanse na zakwalifikowanie się do fazy pucharowej.