Technology

G2 Esports wygrało w wielkim finale rundy wiosennej League of Legends European Championship z Rogue wynikiem trzy do zera!

13.10.2022, 13:45 0 komentarzy
G2 Esports wygrało w wielkim finale rundy wiosennej League of Legends European Championship z Rogue wynikiem trzy do zera!

Warto uświadomić sobie, iż esportowe zawody są coraz bardziej kultowe na Starym Kontynencie. Istnieje na ten moment sporo gier, w ramach których gracze walczą w profesjonalnych rozgrywkach. Trzeba też mieć na uwadze to, iż zespoły esportowe posiadają własnych sympatyków, którzy wspierają ich w trakcie kolejnych pojedynków. Turnieje esportowe znacząco się rozwinęły w ostatnich latach, a transmisje z esportowych rywalizacji zdobywają dużo wyższe rezultaty. Na ten moment u nas niezwykle popularne jest oglądanie wydarzeń esportowych w grze League of Legends. Zmagania 10sięciu drużyn o mistrzowski tytuł League of Legends European Championship rundy wiosennej rozpoczęły się na koniec stycznia. Warto być świadomym tego, że w League of Legends European Championship możemy oglądać naprawdę sporo graczy z Polski, którzy są szanowani w świecie esportowym. Mieliśmy możliwość śledzić zakończenie fazy play-off podczas weekendu i zakończona została ona triumfem zawodnika z Polski.

Gigantycznym faworytem w pojedynku finałowym LEC było Rogue, które świetnie spisywało się przez cały spring split. Finałowy pojedynek miał być weryfikacją tego, czy Rogue jest uszykowane na to, by stać się najwybitniejszą ekipą na Starym Kontynencie. Natomiast G2 powolutku budowało swoją potęgę na etapie całej rundy wiosennej. W starciu półfinałowym zwyciężyli rozpędzone Fnatic, które ze swoim odświeżonym składem chciało sięgnąć po wygraną podczas wiosennego splitu. Zawodnicy G2 Esports nie pozostawili jednakże żadnych złudzeń zawodnikom Fnatic i pokonało ich rezultatem 3 do 0. G2 Esports udowodniło w trakcie finału, z jakiego powodu wielu ekspertów uważa, że są najlepszą ekipą w historii europejskiego LoLa. Naprawdę mnóstwo widzów LoLa oczekiwało tego, iż w finałowym starciu będziemy podziwiać wyrównany bój, który potrwa pięć map. Jednakże dla graczy Łotrzyków rzeczywistość była niezwykle bezwzględna, ponieważ G2 grało fantastycznie i zwyciężyło wynikiem trzy do zera. Popularny Jankos w taki sposób piąty raz w trakcie swojej kariery wygrał tytuł mistrza rundy wiosennej LEC.

Zostaw komentarz