Technology

Mundial w piłce nożnej - kluczowe widowisko

14.11.2022, 08:58 0 komentarzy
Mundial w piłce nożnej - kluczowe widowisko

Wielkimi krokami nadciągają rozgrywki piłkarskie w Katarze, a większa grupa płci męskiej z zachwytem odlicza następne doby. W sieci internetowej ukazuje się multum deklaracji pod kątem tego, która grupa zawodników wygra igrzyska sportowe, a która posiada minimalne szanse. Nie zabraknie także nagonki co do różnorodnych piłkarzy. Czy niezwykłe wydarzenie zagwarantuje kibicom doniosłe emocje?

Nadzwyczajność wydarzenia

Wbrew pokaźnej ilości mistrzostw świata, które do tej pory miały miejsce, obecne mistrzostwa będą bezgranicznie unikalne. Pierwszy raz w historii, mecze pomiędzy drużynami będą miały miejsce na terytorium Bliskiego Wschodu, a ponadto pierwszy raz w kraju wyznania islamskiego. Pora kalendarzowego roku również jest nietypowa, ponieważ sportowe widowisko odbędzie się w okresie jesieni. Jest to zarazem ostatni koncept mistrzostw świata, gdzie startować będą zaledwie 32 drużyny, gdyż na następnym tego typu zgromadzeniu piłkarskim, liczba składów piłkarskich zwiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych reprezentacji.

Negatywne spostrzeżenia piłkarskiego społeczeństwa

Zbliżające się mistrzostwa świata są w większym stopniu kontrowersyjne od swoich poprzednich wersji. Występują przekonania, iż wybór kraju, w którym rozgrywki mają mieć miejsce, miał tło korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w piłkarskiej społeczności dostrzegalne jest gigantyczne poruszenie. Wokół turnieju na okrągło włóczyło się widmo skandali, lecz czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, że w trakcie budowania stadionów i reszty infrastruktury, zmarła bardzo duża liczba osób, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie powstrzymało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego historycznego turnieju dla bogatego państwa, którym jest Katar.

Która drużyna wzniesie puchar?

Pomimo większej niechęci aniżeli zachwytu w stosunku do gospodarza mistrzostw, i tak miliony kibiców angażują się w cały proces, stawiając na różne zespoły do podniesienia trofeum. Najczęściej wybieranymi ulubieńcami publiczności do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza turnieju musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz