Technology

Wygrana z reprezentacją Walii wynikiem 1:0 - kadra narodowa Polski utrzymuje się w dywizji A Ligi Narodów!Drużyna polska zwycięża z narodową drużynę Walii!

17.10.2022, 11:22 0 komentarzy
Wygrana z reprezentacją Walii wynikiem 1:0 - kadra narodowa Polski utrzymuje się w dywizji A Ligi Narodów!Drużyna polska zwycięża z narodową drużynę Walii!

Bez cienia wątpliwości w obecnym roku zmagania Ligi Narodów musiały zostać zagrane w nieco szybszym tempie, zważywszy na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Katarze. Narodowa kadra Polska pod przywództwem Czesława Michniewicza także wystąpi na tym wielkim turnieju po tym jak ograła narodową kadrę Szwecji w meczu finałowym baraży. Reprezentanci Polski jednak nim to nastąpi mieli do wykonania jeszcze jedno bardzo ważne zadanie. Głównym celem na rozgrywaną w tym roku edycję National League ponownie było utrzymanie się w grupie A. Chodzi tutaj szczególnie o możliwość grania pojedynków z silnymi rywalami, a także renomę. W meczach z potęgami futbolu światowego Polska może nabrać doświadczenia i co równie ważne zobaczyć, w jakim w tej chwili jest miejscu. W obecnej edycji zadanie nie było najłatwiejsze, gdyż drużyna narodowa Polski była zmuszona rywalizować z takimi ekipami jak kadra narodowa Holandii, kadra narodowa Walii oraz kadra Belgii. Każda z tych ekip to spore wyzwanie, i choćby dlatego rywalizacja o punkty była niezwykle skomplikowana.

W sytuacji, kiedy polska narodowa drużyna przegrała z narodową drużyną Belgii rezultatem jeden do sześciu wielbiciele piłki nożnej z naszego kraju byli zawiedzeni. Bez cienia wątpliwości to był kubeł zimnej wody dla piłkarzy, jak i sztabu trenerskiego. Awans na mundial bez najmniejszych wątpliwości był bardzo dużym sukcesem, jednakże kadra wyposażona w tylu utalentowanych zawodników nie może pozwolić sobie na porażkę takich rozmiarów. Polskiej reprezentacji w kolejnych pojedynkach powodziło się już jednak zdecydowanie lepiej, czego doskonałym dowodem jest triumf z reprezentacją narodową Walii na stadionie w Warszawie, a także remis z narodową drużyną Holandii. Przyszła pora ostatniej kolejki podczas grupowych zmagań, w której Polacy stanęli do boju z drużyną narodową Walii. Piłkarze Walii, aby myśleć o zostaniu w grupie A Ligi Narodów musieli zwyciężyć w tym spotkaniu. Reprezentantom Polski starczał do utrzymania wyłącznie remis. To był ciężki i wyrównany mecz, lecz z lekkim wskazaniem na drużynę narodową Polski. Polscy reprezentanci przeważali na przestrzeni całego meczu i udokumentowali w trakcie II części, gdy po fenomenalnym zagraniu kapitana reprezentacji, do siatki trafił Świderski. Narodowa drużyna Polski w końcowym rozrachunku utrzymała się w dywizji A Ligi Narodów po tym jak wygrała rezultatem 1:0. Obecnie fani piłkarscy z Polski mogą spokojnie wyczekiwać na pierwsze pojedynki grupowych rozgrywek polskiej kadry na mundialu w Katarze.

Zostaw komentarz